Rating: 4.4/5. From 22 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Hediye Kartı (Gift Kartlar)

Hediye Kartı ; 2002 yılından bu yana satışları inanılmaz artmış olan, bankalarda, restoran otomasyon sistemi  kullanılan işletmelerde ve perakende sektöründe bolca görebiliyoruz.
Türkçeye hediye kartı olarak çevrilmiş akıllı kart  aslında bir para kartıdır. Tüketici için risklidir ancak işletme için yüzde yüz dönüş demektir. Hediye kartı sayesinde para üstü almak diye bir şey yoktur.
Hediye KartlarıBirde son kullanım tarihi çok önemlidir. Bu kartları alanlar genelde bu karttan daha fazla harcama yapıyor, yüzde 30-40 oranından fazla bir kullanıma sahip.
Hediye vereceğiniz kişi için bir nevi kısıtlı özgürlük sağlayan bu kartlar pek çok markanın son yıllardaki gizli silahlarından birisi olmuştur.
Hediye Kartları, müşteriler için işletmelerin özel ve içinde belli bir miktar bakiye yüklenmiş olan karttır. Hediye kartlar ön ödemeli kart olarak çalışırlar. Hediye kartın içerisindeki bakiyeyi belirlenen süre içerisinde işletmelerde para gibi kullanabilirsiniz.
Hediye Kartları Sistemi, müşterilerini için sevdiklerine hediye almakta yaşadığı zorluğu ortadan kaldıran bir sistemdir.
Hediye kartından alan kişiler karttaki bakiye miktarı kadar olan bir üründen alabiliyor ve seçme hakkı hediye kart sahibindedir. Sınırlama yoktur.
Hediye kartı sistemi aynı zamanda geleceğe dönük alışveriş kuponu olarak da kullanılabilir.

Hediye Kartı Nasıl Alınır?

  • Bu kartları mağazalarınızdan temin edebilirsiniz.
  • Karta mağazanın belirlediği minimum ve maksimum miktar belirlenir bu miktarlar arasında herhangi bir miktarda yükleme yapılabilir.
  • Hediye Kart, mağazalarınızdaki tüm ürünler de geçerli olup tam veya kısmi ödeme olarak kullanılabilir. Miktar hediye kartınızdan düşülür ve kalan miktar makbuzda gösterilir.
  • Kartta alınan bir üründe değişiklik yapılmaz ya da nakit paraya çevrilmez. Sadece bakiye ileride yapacağınız alışverişlerde destek olarak kullanabilirsiniz.
  • Kart bakiyenizi kontrol etmek için Kart numaranızı belirtmeniz gerekecektir.
  • Kartınıza yükleme yapmak için hediye kartın geçerli olduğu herhangi bir mağazasına gelmeniz yeterlidir.

Hediye kartı, çek garantisi, kredi veya tam ödemeli kredi kartı değildir. Nakit ile değiştirilemez veya başka bir hediye kartı satın almak için kullanılmaz.
Bu kartı etkinleştirmek veya yükleme yapmak için şirketin şartları doğrultusunda minimum ve maksimum limit belirleyebilirsiniz.
Son işlem tarihinizden itibaren 365 gün aktif kalır. Kartı bir yıl içinde kullanmanız gerekmektedir. Bir yılın sonunda kartın kullanım süresi sona erer ve kalan bakiyesi silinir.
Hediye Kartına örnek verecek olursak Multinetin çıkarmış olduğu  Multinet Gift Kart örnek  gösterebiliriz.