Rating: 4.6/5. From 10 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

PDKS

PDKS, Personel Devam Kontrol Sistemi de denir.  Şirket personelinin giriş-çıkış zamanlarının kayıt altına alınması pdksve bu kayıtlarla ilgili günlük bazında ve aylık bazında raporların oluşturulmasını sağlayan, bilgisayar tabanlı elektronik bir yazılım sistemdir. Amacı insan iş gücünü minimum seviyeye indirerek hatasız kayıtlar oluşturmaktır. PDKS sistemleri; şirketinizin, üretim bandınızın da, personellerinizin ve iş gücünüzün, daha nakit para olarak çalışması sağlar. Bu bağlamda maksimum verim almanızı sağlar. Her firmanın çalışma alanı farklı olduğundan, ihtiyaçları ve orada kullanılması gereken araç-gereçler de birbirinden çok farklıdır.

PDKS ‘nın Kullanımı, Personel Devam Kontrol Sistemi yazılımı ile çok çeşitli  raporlar alınabilmektedir (HTML, Word, Excel, .pdf). Çeşitli filtrelemeler yapılabilmektedir.

Yönetici Ara Yüzü ve Yönetici Yetkileri

Programa sadece yönetici olarak tanımlanmış kullanıcıların erişebilmesi amacı ile şifre koruma sistemi kullanılır.
Programı yönetici şifresi belirlenerek programı sadece yetkili kişilerin kullanması sağlanır.
Yöneticiler orijinal bilgiler üzerinde değişiklik yapabilir.
Yöneticilere program içinde farklı bölümlerde toplu değişiklikler yapma yetkisi verir.
Yapılanan işlemleri geçmişe dönük olarak izlenebilme imkânı vardır.
Personel Devam Kontrol Sistemi yazılımının her bölümü için, işlem bazında (ekleme, izleme, düzeltme yapabilme) kullanıcı yetki tanımları vardır.

PDKS de Vardiya Ayarlamaları

Kişiye özel vardiya tanımlanabilir.
Karışık vardiya tanımlamaları yapılabilir.
Grup vardiyalarının çalışma saatlerini düzenleme imkânı verir.
Mesela bir işletmenin 1 yıllık 10 farklı vardiya tanımı 3 dakikada içinde yapılabilir.

PDKS ile İzinleri Takip Etmek

pdksPersonel Devam Kontrol Sistemi yazılımı aracılığı ile bir personelin ne kadar yıllık izin hakkı olduğunu, iznin ne kadarını kullanıldığını ve ne kadar izin kullanım hakkının kaldığı rahatlıkla takip edilebilir.

PDKS ile Mesailer

Personel Devam Kontrol Sistemi yazılımı sınırlandırmalar yapabilir, nedenleriyle birlikte takip edilen fazla mesailerin yetkili kişiler tarafından onaylanmasını sağlar. Onaylanan ya da onaylanmayan tüm mesailerin hesapları otomatik olarak yapılarak bordroya yansıtılır.

PDKS de Bordro ve Maaş

Günlük puantaj hesaplatılır.
İstenildiği takdirde maaş çarpanları her hangi bir aralık içerisinde sabit ya da değişken olarak belirlenebilir.
Yuvarlama özelliği sayesinde bozuk para problemi ortadan kaldırır.
Elden yapılan ödemeler için ekstre alınmasını sağlar.
Bankalara maaş bilgileri gönderilerek maaşların banka kartı ile çekilmesi sağlanabilir.
İsteğe göre maaşlar Amerikan Doları ($) ya da Euro (€) olarak hesaplanabilir. Puantaj sonuçları maaş bordro programına aktarılabilir.

Diğer Programlarla Entegrasyon

Personel Takip Sistemi yazılımları işletmelerin kullandığı diğer yazılımlarla entegre olarak da çalışır. PDKS Sistemine; Turnike, Bariyer, Kontrollü Kapılar ve diğer paket programlar entegre edilebilir. Muhasebe paket programlarıyla entegre çalışabilmektedir. Örnek olarak (Eta, Logo, Link, Lks … gibi). Personel Maaşı Hesaplama sürecini kısa ve güvenilir hale getirebilir.

Entergre çalışabildiği donanımlar
Her türlü kapı ya da  turnike geçişi ile beraber çalışabilirler.pdks

Sendikal yapılar
PDKS yazılımları başta Cam-İş, Harb-İş, Maden-İş olmak üzere sendikaların ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilecek özelliklere sahiptirler.

Çoklu Firma
Personel Devam Kontrol Sistemi yazılımı sayesinde birkaç tane firmayı aynı program içinden takip edebilir ve yönetebilirsiniz. Program içinde birden fazla bölüm için özel bölüm açılabilir.

Arızalar
Personel Devam Kontrol Sistemi yazılımı, her türlü donanım arızası veya elektrik kesilmesi sonucunda oluşacak her türlü problem karşısında veri kaybını en aza indirecek güvenlik sistemine sahiptir.
Otomatik yedekleme sistemi sayesinde bilgilerinizin yedeklemesi yapılabilir

Güncellemeler
Yazılım kendi kendini internet üzerinden güncelleyebilir.

Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (out of 5 üzerinden 1 Ortalama 5,00 , oy kullanımı
Loading...