Rating: 3.8/5. From 441 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Sosyal Yardım Kartı

Sosyal Yardım Kartı Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ya da Belediyelerin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet etmek amacıyla açılmış olan marketler ve mağazalarda geçerli olan Kart sistemidir.

Vatandaşın hassasiyeti hiçbir zaman göz ardı etmeden; gerek yapısal ve teknolojik anlamda en son yenilikler göz önünde bulundurularak, ihtiyaç sahiplerine yardımın ulaştırılmasında en kolay ve en kısa yolla ulaşılmaya,  Sosyal Yardım Kartı projelerinin temel yapısını sosyal yardım kartıoluşturmaktadır.

Sosyal Yardım Kartı Amacı Nedir

  • İnsanlara yardım ederken onları diğer insanların yanında utandırmamak, kırmamak onların ihtiyacına göre özgürce hareket edebilmesini sağlamaktır.
  • Kimsenin onuru zedelenmeden, yardım yapılan malzemeyi kullanmaya dayatmadan ihtiyacını gidermektir.
  • Tüm bunlar sistem üzerinden Pos terminal cihazları ve yazılımlar ile takibini yapabilir. Bunun sonucunda vatandaşa daha iyi hizmet sunabilmek ve markette ve mağazalardaki ürün çeşitliliğini arttırabilir.
  • Para kavramı geçmeyen marketlerde Sosyal Yardım Kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeleri sağlanır.
  • İhtiyaç sahibi vatandaş bu anlaşmalı olan market veya mağazaya geldiğinde elindeki Sosyal Yardım Kartı ile alışveriş yaparken ihtiyacı ne ise onu almaları sağlanır.
  • Sosyal Yardım Kartları ile vatandaşın ihtiyacına yönelik hareket edebilmesi sağlanır gereksiz masraftan kaçınılır.
  •  Yapılan yardımın kullanımı dayatılmadan vatandaşın kullanılması sağlanır.
  • Sistem Pos Terminal cihazları ve yazılım ile takip edilir, vatandaşlara daha iyi hizmet sunulur. Markette ve mağazada ürün çeşitliliği arttırılabilir.

sosyal yardım kartı giyimSosyal Yardım Kartı Kullanımı

Yardıma muhtaç olan yaklaşık iki milyon vatandaşın yardımları her ay düzenli olarak bu akıllı kartlar sayesinde gecikme olmadan kullanabilirler. Ödenecek tutar SMS yoluyla vatandaşların cep telefonlarına SMS olarak iletilir. Böylece, vatandaşlar sıraya girmeden ve zaman kaybetmeden Sosyal Yardım Kartlarıyla paralarını beklemeden çekebilir.

Örneğin; Belediyenin nakit para yardımı yüklemiş olduğu sosyal yardım Kartını alan ihtiyaç sahibi vatandaş belediye ile anlaşmalı sosyal yardım Kart Pos Terminal cihazının bulunduğu alışveriş merkezlerinin hepsinde kartlarını kullanabiliyorlar.

Bütün ihtiyaçlarını sosyal yardım kartı sayesinde karşılayabiliyor.

Diğer bir örnek verecek olursak sosyal yardım kartı mağazalarla anlaşma sağlanmasıyla birlikte giyim yardımı uygulamasına yapılıyor. Bu karta giyim için yüklenen miktar, kişinin kışlık, yazlık tüm giyim ihtiyacını karşılayabilecek yeterliliktedir.

Vatandaşlar kendilerine verilen sosyal yardım kartını anlaşmalı marketler ve mağazadaki sisteme okuttukları zaman, kart ile ilgili bilgi de alabiliyorlar. Yanı ne zaman yardım alabileceklerini, kartlarında kalan bakiyelerini, giyim için ne kadar gıda için ne kadar alışverişi yapabileceklerini öğrenebiliyorlar. Yıl içerisinde belli aralıklarda yardım yapılacak olan bireylerin, mağdur olmamaları için kartlarını sisteme okutup alışverişe başlamaları önemlidir.

Sosyal Yardım Kartından Kimler Yararlanır?

– Eşi vefat etmiş kadınlardan yardım hakkına sahip olanlar,

– Engelli ve yaşlı yardımı alan vatandaşlar,

– Evde bakım aylığı imkânını kullananla vatandaşlar,

– yardıma ihtiyacı olan asker aileleri kullanabilecek.

Sosyal Yardım Kartına Nereden Başvurulabilir

-Belediyelerine

-Muhtarlıklar

-Sosyal yardımlaşma dernekleri

-İşkur

Gibi kurum ve kuruluşlardan başvurabilirsiniz

NOT:   Smarttek Yazılım A.Ş bir yazılım firması olup bireysel sosyal yardım kartı vermemektedir. Sosyal yardım kartının yazılımını geliştirmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Belediye Yardım Kartı Temassız Akıllı Ödeme Sistemi