Rating: 4.2/5. From 10 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Taksit Kart Nedir Müşteriye Sağladığı Faydalar?

Taksit Kart

Taksit Kart

Taksit kart ismimden de anlaşılacağı gibi alışverişlerinizde kolaylıkla taksitlendirmelerde, yıl içerisinde birçok kampanya ve kişiye özel özel indirim, özel fırsatlar sağlayan plastik kart ya da  akıllı kart olarak üretilir.

Taksit kartlar; kredi kartlarının bazı yaptırımlarından bizleri kurtarmaktadır. Kredi kartı alış veriş faizi, nakit çekim, taksitli nakit çekim, gecikme, taksitlendirme faizi gibi ya da ücretlendirmeleri nakit çekim, işlem kart yenileme ücreti… Derdiniz olamayacak. Bankayı devreden çıkarıp sadece firma ile ilgili işlem yapabiliyorsunuz.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan kredi kartları kimi zaman geliriniz hesaba katılmadan kimi zaman da mecburi ihtiyaçlarınız yüzünden limitini aşan harcamalar için kullanılmak zorunda kalıyorsunuz.  Gelir harcama dengesi bir türlü sabitlenmediği için gerekli kredi kartı borç ödemelerinizi yapamıyorsunuz. Önce ödeme miktarı sadece asgari tutar ödenmeye başlanıyor. Ekstrenin tamamını ödeyemediğimizde gittikçe katlanan faiz yüzünden kredi kartınıza hiçbir ödeme yapamayacak duruma geliyorsunuz. Sonunda kendinizi banka yetkilisi ile veya bankanın avukatıyla konuşurken buluyorsunuz.

Taksit kart bir kredi kartı değildir.
Belirli bir limit dâhilinde Taksitli alışveriş yapmamızı sağlayan kart olarak da tanımlaya biliriz.
Taksit kartınızı firmanın internet sitesinde taksit kart başvuru formunu doldurup ya da direk firmaya gidip kart edine bilirsiniz.
Alışverişe hemen başlayabilirsiniz. Taksit kartı nasıl kullanabilirsiniz.
Taksit kart edilmiş olduğunuz firmanın tüm ürünlerinde kullanma olanağına sahipsiniz.
Size Birden çok taksit yapma imkânı tanır. Taksit erteleme, indirim, promosyon gibi daha bir çok avantajları vardır.
Firmanın tüm şubelerinde geçerli taksit kartınızı firmanın belirlemiş olduğu ürünlerde geçerlidir. Bu bazen tüm ürünler de olabilir.
Taksit kart a başvurmak için her hangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Firma üzerinden ya da var ise internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
Ne kadar sürek kullanılır derseniz firmanın talimatları doğrultusunda kullanabilirsiniz ne zaman isterseniz o zamana herhangi bir son kullanma tarihi yoktur.
Bu karta sahip olmak için on sekiz yaşından büyük olmanız ve katlanılabilir bir işiniz olması yeterlidir. Mesela iş yerinden çalışma belgesi gibi.

Taksit Kartlar ‘ın Firmalara Kazandırdıkları

Taksit kartlar, firmaların müşterileriyle ilgili  satın alma davranışlarından tutunda yıllık alışveriş eğilimine kadar çok çeşitli sonuç çıkarır. Firmaların taksit kartların kullanımı sayesinde müşterisinin;

Alışveriş alışkanlıklarını öğrenir,
Alışverişe teşvik ettirir,
Mağazasından daha çok ürün çeşitliliği ile kolay erişim,
Yapılan indirimlere ne kadar ilgili olduğunu,
Hangi ürünlere fazla yöneldiği,
Ortalama yaptığı alışveriş tutarını,
Mağazaya ne kadar kâr ettirmişler,
En son ne zaman alışveriş yaptığını,

Alışveriş eğilimleri artıyor mu? Yoksa Azalıyor mu? Gibi çok çeşitli bilgilere ulaşırlar.Elde ettikleri bilgiler ile  bütün yılı ya da sezon ürünleri gibi süreci kapsayacak kampanyalar düzenleyip daha çok müşteriye ulaşırlar. Firmalar düzenlemiş oldukları kampanyalarla müşteri çekmenin yanında  elindeki stokunu bitirmek ve firmanın karını arttırmayı hedefler.

Taksit Kart ve Avantajları

Taksit Kart firmanın tüm Mağazalarında geçerli bir karttır. Taksit Kart ile yapılan alışverişlerde müşterilere sağlanan çeşitli kolaylıklar ve ödeme alternatifleri verilir. Taksit kartın Avantajları:

 1. Taksit Kartı firmanın tüm Mağazalarında kullanabilirsiniz.
 2. Yıllık kart ücreti bazı firmalar ücret talep edebiliyor, bazı firmalar ise kesinlikle ücret almıyor. Kullandıkça kazandırır.
 3. Peşin alışverişlerinizde %10 indirim.
 4. Peşinat ödemeksizin taksit yapabilirsiniz.
 5. Taksit Kartla yaptığınız alışverişler birden çok eşit taksitte bölünür.
 6. Taksit Sayısı firmanın tasarrufunda olup Taksit Karta yönelik kampanyalar dâhilinde değişkenlik gösterebilir.
 7. Firmanın İndirim dönemlerinde ekstra avantajlar keyifli alışverişler.
 8. Firmanın varsa Sezonluk indirimleri, hediye çekleri ve sürpriz hediyeler kazandırıyor.
 9. Taksit Kart sahipleri, firmanın tüm yeniliklerinden, sezon açılışlarını ve indirim dönemlerini önceden haberdar eder.
 10. Taksit Kart sahibi olduğunuz zaman sizi daha yakından tanıyabiliyor, takip edebiliyor ve size özel fırsatlar geliştire biliniyor.
 11. Firmaya verdiğiniz kişisel bilgileriniz ışığında sadece kişiye özel sürprizler sunuyor.
 12. Alışveriş alışkanlıklarınızın doğrultusunda size ve sevdiklerinize sürpriz fırsatlar sunuyor.

Yorum Yapın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (out of 5 üzerinden 1 Ortalama 5,00 , oy kullanımı
Loading...