Rating: 3.9/5. From 29 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Turnike Sistemleri ve Turnikeler

Turnike Sistemleri: Turnike geçiş kontrol sistemi, PdksYemekhane takip , Üye Takip, Tuvalet Sınırlandırma, Öğrenci Takip gibi sistemlerin en çok kullanıldığı unsurlardır. Plazalar, kamu kurumları, fabrikalar, eğitim kurumları, siteler vb. sektörde içeriye yetkisiz kişilerin girişlerini engellemek için kullanılan güvenlik ürünüdür.  Farklı türde ki turnikeler ile firmalara giriş – çıkış saati, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi birçok yer kontrol altına alınır. İsteğinize göre turnikenin üzerine kart okuyucu, parmak izi okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları da monte edilir.

Turnike Sistemleri  Çeşitleri;

 • Tripod turnikeler;
 • Hızlı geçiş turnikeleri;
 • Boy turnikeleri
 • VIP turnikeler olarak 4 ana başlıkta toplayabiliriz.

Turnike sistemleri her alanda kullanılmakta olup başlıca şunlardır;

 • Plaza ve bina giriş çıkış turnike sistemleri
 • Personel takip turnike sistemleri
 • Okul öğrenci takip turnike sistemleri
 • Yemekhane turnike sistemleri
 • Spor salonu turnike sistemleri
 • Üye takip turnike sistemi
 • Stadyum giriş turnikeleri
 • Cezaevi ve tutuklu evi turnike kontrol sistemleri
 • Tuvalet turnikeleri
 • Fuarturnike geçiş sistemleri

Tripod Turnikeler


Tripod turnikeler
 en çok tercih edilen turnike modelidir. Bu tarz turnikeler üç kollu turnikeler olarak da adlandırılır. Jeton mekanizması da dâhil edilebilir.
Bu turnikeler plaza, iş merkezi, sanayii, kamu kurumları gibi pek çok alanlarda giriş ve çıkışların düzenli olarak kontrol edilmesi için tercih edilmektedirler.
Genel de kartlı geçiş sistemleri ile yönetilirler.
Tripod turnike çeşitleri

 1. Parmak izi okuyucu turnikeler
 2. Yüz tanıma
 3. Kartlı turnikeler

Vip Turnikeler

VIP turnikeler özel kişiler ve engelli kişilerin geçişleri için kullanılan turnikelerdir.
Tekerlekli sandalyelerin rahat geçiş yapabileceği genişlikte ortalama 90 cm yapılmaktadır.
Turnikenin açılan yaprak koluna engelli işareti yahut yönlendirme levhaları takılabildiği gibi istenirse de cam olarak üretilebilir.
VIP turnike sistemleri;  vip kişiler, engelli bireyler ve taşınabilir büyük malzemeler geçişinde ve bebek arabası ya da Pazar arabası geçişlerinde kullanılan turnike çeşitlidir.

Özel amaçlar için kullanılır.
Genellikle motorlu ve manuel iki çeşidi vardır.

Boy Turnikeleri

Boy turnikeleri daha çok stadyum da kullanılan bu modellerin boyalı ve paslanmaz, üç-dört kollu olma üzere birden fazla seçenekleri vardır.

Turnikelerin üstünden veya altından kaçak geçişleri engellemek için ihtiyaca göre insan boyundan büyük ve kafesli olarak üretilmiştir.

İçerisindeki döner mekanizma üç kollu ve dört kollu olarak üretilebilir.

Ceza evi, askeri alanlar, stadyum, spor merkezi ve üst düzey güvenlik gerektiren yerler için daha uygundur.

Dış mekânlar da paslanmaz çelik, iç mekânlar da ise elektro statik boyalı boy turnikeleri kullanır.

Yangın, deprem, doğal afetler ve acil durumlarda kol otomatik boşa döner ve hızlı geçiş sağlanır. Gürültüsüz ve yumuşak çalışır.

Hızlı Geçiş Turnikeleri

Hızlı geçiş turnikeleri Hızlı geçiş gerektiren her alan da kullanılır. Şık görünümleri ve farklı malzeme seçenekleri ile mimarların en çok tercih ettiği modeldir.Geçiş yetkisi verildiğinde turnike kanatları sağa ve sola açılarak geçiş sağlanır.
Belediye, plaza, iş merkezi, hastaneler, üniversiteler, kamu kurumları, yurt, okul ve spor salonu için idealdir.
Turnikeden geçiş yaparken, geçiş yönü için ışıklı uyarıları mevcuttur. Akıllı kanat özelliği sayesinde geçiş sırasında kapanmaz.
Yüz tanıma sistemi, Parmak izi okuyucu ve kart sistemleri ile beraber kullanılırken bunun yanında uzaktan kumanda veya buton ile de kontrol edilir.

Türkiye de Turnike Sistemleri Üretici Firmalar

 • İstanbul turnike firması Özak Turnike
 • İstanbul turnike firması TANSA Turnike
 • İstanbul turnike firması Atlas Turnike
 • Ankara turnike firması Makim Turnike

Yukarıda adı geçen firmalar Türkiye turnike üretimi yapan firmalardır. Bu turnike üretici firmaları sadece bu işe yoğunlaşmıştır.  Burada önemli olan sizin ihtiyaçlarınızı doğru anlayarak hangi turnike üreticisinden hangi model turnikenin kullanılması gerektiğine karar vermektir. Uzun yıllardır bu deneyime sahip Smarttek Yazılım Teknolojileri A.Ş. olarak size en doğru çözümü en uygun koşullarla veriyoruz.

Turnike Fiyatları

Turnike fiyatlarından bahsetmek gerekirse birçok markanın birçok modeli turnike fiyat farklılıklarını da beraberinde getirmektedir. Çözümlerimizde kullandığımız turnikeleri seçerken müşterimizin talepleri doğrultusunda projenin bütçesini de göz önüne alıyoruz. En uygun fiyatlı ve en doğru turnike seçimini sizin adınıza yapıyoruz. Sürekli turnike alımı yaptığımız tedarikçilerimizden aldığımız özel turnike fiyatları ile rakiplerimizin önüne geçerek fark yaratıyoruz.  Türkiye’de ortalama turnike fiyatları 600 $’dan başlayıp kullanım yerine ve isteğe göre değişmektedir.